Σπερχογεία – ΑΕ Μάνης 1-3: «Καθάρισε» από το ημίχρονο

Με ορμή από τη Σαββατιάτικη νίκη επί του Πανθουριακού πήγε στην Σπερχογεία η Μάνη και συνεχίζοντας την πολύ καλή παρουσία έφυγε με ένα άνετο “διπλό”, επί της Σπερχογείας με 3-1.

Η ΑΕΜ έφτασε στη 10η νίκη της στη σεζόν βάζοντας τις βάσεις από νωρίς στο ματς. Προηγήθηκε 0-3 στο ημίχρονο και στην επανάληψη έκανε σωστή διαχείριση με τους «ταύρους» να αντιδρούν και να μειώνουν το σκορ αλλά μέχρι εκεί.

Το 0-1 έκανε στο 4’ ο Παναγιώτης Γουρνάς, ενώ στο 37’ ο Κλέαρχος Αλεξανδρόπουλος εδραίωσε το προβάδισμα. Στις καθυστερήσεις ο Κυριάκος Πουλάκος σημειώνοντας το 10ο γκολ του στη σεζόν σημείωσε το 0-3 και ουσιαστικά κλείδωσε το τρίποντο.

Οι ταύροι προσπάθησαν να αντιδράσουν και μείωσαν στο 90'+3 με πέναλτι του Σαούτη.

Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου. Βοηθοί: Ταβουλαρέας, Σωτηρόπουλος.

ΑΟ Σπερχογείας: Σακκάς (79′ Λογιώτης), Παναγιωτόπουλος (62′ Χ. Δημητρίου), Π. Δημητρίου (63′ Τζεφερεμιναίος), Σεφεράσι, Λένα, Ηλιόπουλος, Μούρτο (46’ Μαρίνος), Ι. Σαούτης, Οικονομέας, Η. Δημητρίου, Σούλα (46′ Δικαιουλάκος).

ΑΕ Μάνης: Κωνσταντακόπουλος (86′ Καρούμπαλης), Π. Πουλάκος (65′ Μπάλας), Π. Γουρνάς, Γιαννής, Δουρούμης, Γλέζος, Π. Σπυρέας, Μπέρμπερη (82′ Ρότσι), Κ. Πουλάκος (65′ Κοστρίβας), Αλεξανδρόπουλος, Κουρούπης (86′ Ηλιόπουλος).