Πάλη: Δυο μετάλλια οι αθλήτριες της Μεσσήνης Κατερίνα και Γεωργία Κοντομανωλοπούλου

Δυο φορές ανέβηκαν στο βάθρο οι αθλήτριες από την Μεσσήνη που μας εκπροσώπησαν στους αγώνες πάλης!
Η Γεωργία Κοντομανωλοπούλου κατέκτησε την 2η θέση στις Νεάνιδες ενώ την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 66 κιλών κατέκτησε η αθλήτρια του Αθλητικού Παλαιστικού Συλλόγου Μεσσηνίας "Αριστόδημος" Κατερίνα Κοντομανωλοπουλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Παγκορασίδων στο άθλημα της πάλης, που διεξήχθη στις Σέρρες 17 και 18 Μαρτίου.

Η αποστολή του συλλόγου της Μεσσηνίας μπορεί να ήταν από τις μικρότερες, όμως είχε πίστη και θέληση για διάκριση, τα κατάφερε και το πανηγύρισε δεόντως!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης Παμπαίδων- Παγκορασίδων φιλοξενήθηκε για έβδομη συνεχή χρονιά στον Δήμο Σερρών, στο κλειστό γυμναστήριο της Κοιλάδας Αγίων Αναργύρων και στην πόλη των Σερρών βρέθηκε πολύ μεγάλος αριθμός αθλητών από όλη την Ελλάδα.
Οι αγώνες αποτελούσαν πρόκριση για συμμετοχή σε διεθνείς διοργανώσεις με τις Εθνικές ομάδες.