Θύελλα Πατρών-Ζάκυνθος 2-3: Διπλό τίτλου με Σούρμπη στο 96’! (βαθμολογία)

Το… ξανάκανε στο 96’ η Ζάκυνθος! Οι νησιώτες για δεύτερο σερί ματς πήραν το τρίποντο στις καθυστερήσεις με τον Στέλιο Σούρμπη, αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στην Θύελλα Πατρών με 3-2 και σκαρφάλωσαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας ματς λιγότερο απο τον Παναιγιάλειο που υποχώρησε πλέον στη δεύτερη θέση!

Το ματς στο “Φώτης Αραβαντινός”, το πρώτο από τα δυο εξ αναβολής της Θύελλας στον 9ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, είχε δραματική εξέλιξη με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Αγγελή αλλά τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 38' με πέναλτι του Κούνια που κέρδισε ο Κάμερον και να γυρίζουν το ματς στο 68' με τον Καλοκύρη (1-2).

Οι αχαιοί δεν το έβαλαν κάτω και έφεραν το ματς στα ίσα με πέναλτι του Αγουρίδη στο 92’ (ανατροπή Παναγόπουλου) αλλά η Ζάκυνθος χαμογέλασε τελευταία με τον Στέλιο Σούρμπη να γράφει το τελικό 2-3 στο 96’!

Θύελλα Πατρών: Κοντογιώργης, Κων/δης, Αδαμόπουλος, Μανθόπουλος, Παναγόπουλος, Αγουρίδης, Αγγελής, Αποστολόπουλος, Τσότρας, Κων/δης Κ., Ντίνος

AΠΣ Ζάκυνθος: Πατσογιώργος, Τελλέν, Τζατζανάς, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σούρμπης, Τραγούδας, Κοναγκάγια, Σπύρη (46’ Κακολύρης), Κονδύλης (46’ Καψάσκης), Κάμερον