Super League 2 – Νότιος Όμιλος: Σε γήπεδο-χωράφι Ολυμπιακός Β’ και Αιγάλεω έμειναν στο 0-0

Ο Ολυμπιακός Β' έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με το Αιγάλεω σε ένα ματς της Super League 2 όπου σε πρώτο πλάνο βρέθηκε ο κακός αγωνιστικός χώρος.

Στο πρώτο ημίχρονο το Αιγάλεω κατάφερε να απειλήσει και συγκεκριμένα στο 25′ με σουτ του Ραμίρεζ το οποίο κατέληξε άουτ. Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός έγινε πιο επιθετικός. Είχε μία καλή στιγμή στο 68′ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανδρούτσου όμως ο Κατσιμήτρος κατάφερε να μπλοκάρει σταθερά, ενώ στο 72′ έγινε η σέντρα από τα αριστερά και ο Ραμίρεζ ξανά για το Αιγάλεω, έκανε το γυριστό πλασέ με τον Παπαδούδη να αντιδρά σωστά.

Στο 82ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός είχε άλλη μία καλή ευκαιρία, όταν ο Σαπουντζής έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πήγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων. Τελικώς έμειντ ο 0-0 ως το τέλος.

Αιγάλεω: Κατσιμήτρος, Πέτκοβιτς (60′ Τάμπας), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Κωνσταντακόπουλος (77′ Μπάμπης), Ραμίρεζ (86′ Παυλάκης), Νταβιώτης, Βάρκας και Κολλάς (77′ Σταμένκοβιτς).

Ολυμπιακός Β': Παπαδούδης, Μπα, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Βλαχομήτρος, Σγουρός, Τσέλιος (69′ Μαρίνος), Κουτσίδης, Κατσουλίδης, Καράκουτης και Πινακάς (79′ Σαπουντζής).