Πλέι άουτ Super League: Χαμένος ο Πανσερραϊκός, κερδισμένος ο Βόλος

Οι Σερραίοι ηττήθηκαν με 3-0 στο Αγρίνιο, ενώ η ομάδα της Μαγνησίας πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη (2-0)

Με το… αριστερό μπήκε στα πλέι άουτ ο Πανσερραϊκός, που γνώρισε την ήττα με 3-0 στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να είναι πολύ αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πέτυχε δύο γκολ, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λομονάκο.

Από την πλευρά του, ο Βόλος πέτυχε σπουδαίο διπλό με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στο άδειο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Επιπλέον, χορταστικό ματς έγινε στο Περιστέρι ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 3-2 με γκολ στις καθυστερήσεις, ενώ ισόπαλο (0-0) έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Κηφισιά και τον ΟΦΗ, με την ομάδα των βορείων προαστίων να μένει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.