ΑΟ Διαβολιτσίου – Σπερχογεία 3-2: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή (βαθμολογία)

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο μήνες και τέσσερα παιχνίδια, επικρατώντας με 3-2 της Σπερχογείας σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής της Α' τοπικής, η οποία είχε αναβληθεί λόγω πένθους το περασμένο Σάββατο.

Οι "ταύροι" προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με γκολ του Γιακουμή στο 17ο λεπτό, αλλά ο ΑΟΔ κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς σε ένα δεκάλεπτο στο β’ μέρος.

Ο Γκελγκέρια έκανε το 1-1 στο 63΄ενώ ο Κουντάνης στο 73’ έβαλε τους νερατζούρι σε θέση οδηγού. Ο Σπυρόπουλος εδραίωσε το προβάδισμα κάνοντας το 3-1 στο 75’.

Η Σπερχογεία μείωσε σε 3-2 με τον Γ. Καραχάλιο στο 84', αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, καθώς είχε δοκάρι στο 90' με τον Ηρακλή Καραχάλιο.

Με τη νίκη αυτή, ο ΑΟΔ έφτασε τους 18 βαθμούς και παραμένει στην 8η θέση. Από την άλλη η Σπερχογεία γνώρισε τέταρτη διαδοχική ήττα και είναι στην 11η θέση μαζί με Θύελλα Χαρακοπιού και Ράχη.

Διαιτητής:Απ. Καυκάς

Βοηθοί: Κ. Αντωνόπουλος, Γ. Βανικιώτης

ΑΟ Διαβολιτσίου (Γιάννης Αντωνόπουλος): Ανδρουτσόπουλος, Κρεμμύδας, Γκελγκέρια, Γκότσης, Καπόγλης, Σωτ. Ντελής (60′ Μωραγιάννης), Μπαλόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουντάνης, Πατσιώτης, Νινιός.

Σπερχογεία (Ηλίας Μουρούσιας): Μπακλέσης, Μούρτο, Μπούνας, Παναγιωτόπουλος, Μαρίνος, Πιλάτης (80′ Λογιώτης), Ι. Καραχάλιος, Η. Δημητρίου, Γιακουμής, Ηρ. Καραχάλιος, Πανταζής.