Ήττα στην Κέρκυρα για τον ΓΣ Γαργαλιάνων, 79-69 ο Ιόνιος

Ο Ιόνιος έχει πάρει… τον αέρα του ΓΣ Γαργαλιάνων καθώς τον νίκησε για δεύτερη φορά στη σεζόν στην πρεμιέρα του β’ γύρου. Η Κερκυραϊκή ομάδα επικράτησε 79-69 ντουμπλάροντας τις νίκες του μετά το διπλό που είχε πάρει στην Πύλο.

Η κερκυραϊκή ομάδα, η οποία πλέον βρίσκεται σε… ισορροπία νικών – ηττών (6-6) και ισοβαθμεί στην 6η θέση με Αργοναύτη Νέας Κίου και Αστέρα Τεμένης, πήρε προβάδισμα στο ημίχρονο (41-37). Οι Μεσσήνιου αντέδρασαν στη 3η περίοδο αλλά το ξέσπασμα δεν είχε διάρκεια και στο 4ο δεκάλεπτο με επί μέρους 26-10 πήραν το νίκη.

Ιόνιος ΑΣ-ΓΣ Γαργαλιάνων 79-69

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-37, 53-59, 79-69

Διαιτητές: Εκίζογλου, Αναστασιάδης Γ., Αβρονιδάκης

Ιόνιος (Κοντογιάννης): Βαζούκης Ι. 17(3), Γουίλσον 15(1), Τσιτσές 3, Κολότσιος 15(3), Δεϊμέζης 10, Κατσαρός, Στεμπάρης 12, Θωμαΐδης 5, Σπίνουλας, Εφέπουλος 2.

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Γαβρίλης 4, Σίμοβιτς 20(2), Γιαννακόπουλος 9, Κυριακόπουλος 3, Γιαννόπουλος, Παπουτσής 13(2), Λαζαρίδης 6(2), Μπουκουβάλας 10, Κλεφτάκης 4.