Η Εράνη Φιλιατρών ηττήθηκε 1-0 στα Μεγάρα

Η Εράνη Φιλιατρών γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Βύζαντα Μεγάρων στην 26η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που έφερε την 13η ήττα στη σεζόν για τη Μεσσηνιακή ομάδα σημείωσε ο Καραγιάννης στο 50' λεπτό με σουτ.

Παρά το ότι η Εράνη είχε την κατοχή της μπάλας στα δύο ημίχρονα, δεν κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε. Οι Φιλιατρινοί δημιούργησαν ευκαιρίες με τους Καραμπέτσο, Κουτσιανούλη και Φάκκη, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Ζήτησε πέναλτι

Στο 80' λεπτό, η Εράνη ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Κωνσταντόπουλου, αλλά η διαιτησία έδειξε να μην πείθεται.

Επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη

Η Εράνη Φιλιατρών θα υποδεχθεί την Σύρο την προσεχή Τετάρτη (15:00) στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής.

Η σύνθεση της Εράνης: Σαββίδης, Μπινιώρης, Τσερπές, Μρζόκο, Μπουρδέκας (63' Παπαδόπουλος), Κοτσιανούλης, Πουλιάνος (89' Φλαριώτης), Κωνσταντόπουλος, Φάκκης, Γκεβόρι (63' Σινάνι), Καραμπέτσος.