Σε τρομερή φόρμα η Μάνη, 5-1 την Μεθώνη και κορυφή

Η Μάνη πιστοποίησε σε ένα ακόμη ματς την άριστη κατάσταση στην οποία βρίσκεται καθώς πέτυχε την σερί νίκη της στην Α’ τοπική επικρατώντας 5-1 της Μεθώνης για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Πάνου Πολίμου αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 21 βαθμούς, όσους έχουν Μιλτιάδης και Κυπαρισσία, συμπληρώνοντας δυο μήνες με νίκες στο πρωτάθλημα, μετά την ήττα απο την Κορώνη στην πρεμιέρα.

Η Μεθώνη προηγήθηκε με πέναλτι του Μπεγέτη στο 10ο λεπτό, αλλά στο επόμενο δεκάλεπτο η ΑΕΜ όχι απλά έκανε την ανατροπή αλλά πήρε και αέρα δυο τερμάτων. Ο Κυριάκος Πουλάκος έκανε το 1-1 στο 16’, ο Μπέρμπερη έκανε το 2-1 στο 18΄και δυο λεπτά μετά ο Μπάλας έκανε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάνη συνέχισε να είναι καλύτερη και σκόραρε δύο ακόμη γκολ. Στο 74ο λεπτό ο Κουρούπης εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για το 4-1 και στο 86ο λεπτό ο Μπέρμπερη διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Διαιτητής: Τσαμούρης, βοηθοί: Αντωνόπουλος, Γεωργαντάς

ΑΕ Μάνης (Πάνος Πολίμος): Κόκκαλης, Χατζηπαναγιώτης (89′ Κυριακόπουλος), Π. Πουλάκος, Γιαννής (89′ Τσιλιμπέρδης), Στυλιανόπουλος, Τζανετέας (89′ Ντερβίσι), Αρβανίτης (83′ Σπυρόπουλος), Μπάλας, Κ. Πουλάκος, Κουρούπης (83′ Φετάχου), Μπέρμπερη.

ΑΟ Μεθώνης (Βασίλης Κοσσιφολόγος): Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε (73′ Καραγλάνης), Σπαντιδέας (79′ Ψυχάρης), Μέμα (46′ Ζόμπολος), Τσατάς, Σαμπάνι (63′ Μάραντος), Μπεγέτης (46′ Παυλόγιαννης).