Super League: “Αγγλικό” δράμα στο Ηράκλειο – Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 3-0 και ο ΟΦΗ ισοφάρισε σε 3-3

Με δέκα παίκτες αγωνιζόταν από το πρώτο ημίχρονο η Ένωση - Θρίλερ και στο Περιστέρι, με τον Παναιτωλικό να εκμεταλλεύεται το αριθμητικό του πλεονέκτημα και να παίρνει σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Ατρόμητου

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης" με την ΑΕΚ να προηγείται με 3-0 και τον ΟΦΗ με αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε να ισοφαρίζει. Ματς σαν κι αυτό του ΟΦΗ με τον ΑΕΚ δύσκολα θα ξαναδούμε στη φετινή Super League. Αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 36' λόγω αποβολής του Γκαρσία, η ΑΕΚ έκανε για σχεδόν 80 λεπτά επίδειξη δύναμης στο "Γεντί Κουλέ" παίρνοντας προβάδισμα με 3-0 επί του ΟΦΗ. Όμως, στο τέλος οι Κρητικοί εξαπέλυσαν αντεπίθεση και έφεραν το ματς στην ισοπαλία (3-3) με γκολ του Βούρου στις καθυστερήσεις.

Ο Αραούχο άνοιξε το σκορ στο 15', Τσούμπερ και Ανσαριφάρντ διαμόρφωσαν το 0-2 και το 0-3 στο 41' και το 65', αντίστοιχα και κάπου εκεί το ματς έδειξε να έχει τελειώσει.

Ωστόσο, ο Νέιρα με δύο γκολ στο 79' και το 84' κράτησε ζωντανό τον ΟΦΗ, πριν "χτυπήσει" ο Βούρος στο 92'.

Θρίλερ και στο Αγρίνιο

Ο Παναιτωλικός έφυγε νικητής με 2-1 από το Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο, κατακτώντας το πρώτο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα των δυτικών προαστίων πήρε προβάδισμα με τον Στρούγγη στο 44ο λεπτό, οι Αγρινιώτες ανταπέδωσαν με τον Βέργο στο 72' κι έφτασαν στην ολική ανατροπή με τον Ρούντι στο 90'. Στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε γκολ του Στρούγγη με τη χρήση VAR.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπεντινέλι στο 84' με δεύτερη κίτρινη κι ενώ ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 61ο λεπτό.