Έχασε έδαφος ο Απόλλωνας, ήττα με ανατροπή στο Αιγάλεω (αποτ.-βαθμ.)

Την ήττα με ανατροπή γνώρισε ο Απόλλωνας Καλαμάτας στο Αιγάλεω, για την 3η αγωνιστική του ομίλου ανόδου της Pre League. Η ομάδα του “Σίτι” επικράτησε 3-1 και ανέβηκε στην 3η θέση με τον Απόλλωνα να υποχωρεί στην 5η.

Το ματς ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Μπάμπη Μυτσκίδη αλλά δεν εξελίχθηκε με τον ίδιο τρόπο με τις δυο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους στις λεπτομέρειες.

Απο τα μέσα του πρώτου σετ ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα στο σκορ (13-15, 16-20, 18-22) για να το κατακτήσει με 25-23.

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες πήραν μικρό προβάδισμα (15-13, 18-16) αλλά ένα σερί τους έδωσε αέρα τεσσάρων πόντων (22-16) και πήραν το σετ με 25-17.

Το σκηνικό επαναλήφθηκε στο τρίτο σετ με τον Απόλλωνα να μένει κοντά (16-14) αλλά το Αιγάλεω να ξεφεύγει (20-16, 22-18) και με 25-20 να κάνει το 2-1 σετ.

Στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη. Οι δυο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο (20-20) με τον Απόλλωνα να ισοφαρίζει 22-22 με την Θεοδωρακέα και 23-23 με τον Τόσι και να φτάνει σε σετ μπολ με την την Καραμούντζου (23-24). Οι γηπεδούχες αντέδρασαν και το γύρισαν 26-25 με την Οικονομάκου και τελικά με επίθεση άουτ του Απόλλωνα πήραν το σετ 27-25 και τη νίκη με 3-1.