1ο COSMOS Summer Jam 3on3: Η “Πτώση 2018” πήρε αήττητη τον τίτλο!

Αναμνηστική φωτογραφία από το 1ο Cosmos summer Jam στην Ακτή.

Μόνο πτώση δεν σημείωσε η αήττητη Πτώση 2018!

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε χθες το απόγευμα το τριήμερο τουρνουά μπάσκετ 3on3 στην άμμο με την ονομασία 1o τουρνουά COSMOS summer Jam 3on3 !
Οι ομάδες που κατάφεραν και έφτασαν μέχρι τον τελικό ήταν η Πτώση 2018 και οι Flowers, που κέρδισαν στους ημιτελικούς που προηγήθηκαν οι πρώτοι τους "3 και ο Κούκοτς" και οι δεύτεροι τους "Starks", με την ομάδα της Πτώσης να παίρνει αήττητη το κύπελλο του πρωταθλητή!
Oι αγώνες έγιναν με μπάλες basket AMILA.

Πάντα δίπλα στα μεγάλα event οι Διασώστες του Ερυθρού Σταυρού.

O κόουτς Αντώνης Κούτρης, ρέφερι του τελικού!

Oι "3 and the Kukoc"!

H φιναλιστ ομάδα Flowers

Οι Starks

Παρακολουθήσαμε όμορφο θέαμα, από πολύ καλούς αθλητές και τα περισσότερα παιχνίδια ήταν αμφίρροπα. Το παιχνίδι στην άμμο είναι πολύ απαιτητικό και κουραστικό και ενδεικτικό της ανωτερότητας των πρωταθλητών είναι ότι τερμάτισαν φυσικά αήττητοι και μάλιστα έπαιξαν δυο σερί ματς χωρίς τέταρτο παίκτη για να δίνει ανάσες, ενώ και οι Flowers έπαιξαν συνεχόμενα δυο ματς, έχοντας όμως στην σύνθεσή τους και το μοναδικό κορίτσι των τελικών, την Αναστασία!

Ήταν μία διοργάνωση που έβαλε τις βάσεις για να συνεχιστεί και στο μέλλον, αφού ο χώρος είναι ο ιδανικός με ένα πανέμορφο γήπεδο μέσα στη φύση και λίγα μέτρα από την υπέροχη παραλία της Σάντοβας!
Τις απονομές στους νικητές έκανε ο Νίκος Βλαχονικολός από την "Έπαθλον" στους πιτσιρικάδες που πήραν μέρος, ο Κώστας Βλαχονικολός των αθλητικών καταστημάτων Cosmos Kalamata και φυσικά ο οικοδεσπότης Αντώνης Κούτρης!
Τους χτεσινούς αγώνες παρακολούθησαν και πολλοί φίλοι και συγγενείς των αθλητών αλλά και του αθλήματος και ο γυμναστής της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, άμεσος συνεργάτης και "δεξί χέρι" του κόουτς Ιτούδη, Κώστας Χατζηχρήστος που ξεκουράζεται στη Μεσσηνία!
Οι αγώνες έγιναν με την υποστήριξη του Powerade, ενώ χορηγοί επικοινωνίας ήταν τα ραδιόφωνα Έμφασις - Life FM και φυσικά το Messinialive.gr!