Τρίγλια-Καλαμάτα 1-0: Τρίτωσε το κακό στην Χαλκιδική

Την τρίτη σερί ήττα στο πρωτάθλημα της Football League γνώρισε η Καλαμάτα στη Χαλκιδική με 1-0 απο την ουραγό Τρίγλια.

Το πολυπόθητο restart στο πρωτάθλημα δεν ήρθε ούτε στη Μακεδονία για τη Μαύρη Θύελλα η οποία πλέον βρίσκεται καιρό σε αγωνιστική κρίση και δεν φαίνεται να μπορεί να αναστρέψει την κατάσταση.

Η Καλαμάτα δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στην δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος ενώ αντίθετα η εστία της παραβιάστηκε από την δεύτερη χειρότερη επίθεση και η ήττα ήρθε φυσιολογικά.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς κάτι ουσιαστικό, όπως έχει συμβεί σε όλα τα τελευταία ματς και σα να μην έφτανε αυτό, η Τρίγλια χτύπησε στο 44′ ανοίγοντας το σκορ με τον Παπαδημητρίου μετά απο ασίστ του Ευθυμιάδη.

Η Καλαμάτα σε όλο αυτό το διάστημα ήταν κομμένη στα δυο και δεν κατάφερε να απειλήσει πλην δυο στημένων. Κουϊρουκίδης (αντικατέστησε τον Στεργίδη λόγω τραυματισμού) και Αλεξόπουλος προσπάθησαν χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη, υπήρξε βελτίωση, ιδιαίτερα μετά την είσοδο του Μπάμπη, αλλά το γκολ των γηπεδούχων έμεινε χωρίς απάντηση και η Τρίγλια πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της και ξεκόλλησε απο την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΠΟ Τρίγλιας : Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγουρής, Μιλκούδης, Πότσι, Παπαδημητρίου (83’ Εππας), Ευθυμιάδης (64’ Σαρβανίδης), Ζορμπάς, Ντούνγκα (85’ Μαντζίρης), Λεμονής.

Καλαμάτα : Στεφανάκος, Ζαχαρόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης, Στεργίδης (20’ λ. τρ. Κουϊρουκίδης), Καζβιρόπουλος, Αλεξόπουλος, Τζόκιτς (58′ Μπάμπης), Οσμάναγκιτς (74′ Δήμος), Βουκμίροβιτς, Ράκιτς.