Ράχη – Ακρίτας Κορώνης 2-4: Πέμπτη νίκη στα τελευταία 6 ματς!

Πετυχαίνοντας τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ο Ακρίτας Κορώνης πέρασε νικηφόρα από το “Παν. Μπαχράμης” με σκορ 4-2 επί της Ράχης και συνέχισε πολύ καλή πορεία στην τελευταία εξάδα αγώνων στην οποία έχει συγκομιδή 5 νίκες και μία ισοπαλία!

Η ομάδα του Τάκη Δρούγα ξεκλείδωσε από το ξεκίνημα την άμυνα των γηπεδούχων καθώς πριν καλά καλά συμπληρωθούν 5 λεπτά αγώνα προηγήθηκε 0-2. Το 0-1 έγινε από τον Ρουμελιώτη και το 0-2 από τον Χοτζόλι αφού νωρίτερα ο Παπαθεοδώρου είχε σουτ στο δοκάρι.

τη συνέχεια η Ράχη κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και μείωσε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Πάνου αλλά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Ρουμελιώτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 1-3.

Οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς στο 75’ με τον Τζιόλα να κάνει το 2-3 αλλά τελικά ο Μουτζούρης στο 87’ έβαλε τέλος στις οποίες φιλοδοξίες τους κάνοντας το 2-4.

*Στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου ο Δημήτρης Κουτσουμπός τραυματίστηκε στον ώμο και ο γιατρός του αγώνα έκρινε πώς πρέπει να διακομιστεί στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.

ΠΑΣ Ράχη (Παυλόπουλος): Οικονόμου, Λεοτυχίδης (46′ Μπαλιγκό-Βρυώνης), Γιαννόπουλος (71′ Μάλι), Τριανταφυλλίδης, Κιόρρι, Τζιόλας, Πάνου, Μαράϊ, Μαστρόκαλος (56′ Μπέγκα), Ζωγόπουλος.

Ακρίτας Κορώνης (Δρούγας): Βαρβεράκης, Παναγιωτόπουλος, Κουτσουμπός (46’ λ.τρ. Σταμάτης), Φέστας, Μουτζούρης (89′ Σαρέλας), Παπαθεοδώρου, Πεΐδης, Ψυχογιάννης, Ρουμελιώτης (90′ Λαμπρόπουλος), Καλογερόπουλος, Χοτζόλι.