Πάμισος – Κυπαρισσία 3-1: Νίκη γοήτρου και δεύτερη θέση

Σε παιχνίδι που άλλες εποχές έκρινε τίτλους, ο Πάμισος Μεσσήνης επικράτησε 3-1 της Κυπαρισσίας και “κλείδωσε” την δεύτερη θέση στην βαθμολογία της Α’ τοπικής πίσω από τον πρωταθλητή Μιλτιάδη.

Οι πράσινοι έφτασαν στη 18η νίκη τους στη σεζόν με γκολ που σημείωσαν στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έχει αρκετή ένταση και διακοπές.

Το κλίμα πυροδότησε το πρώτο γκολ των γηπεδούχων που σημειώθηκε στο 28’ από τον Πετρουλάκη σε φάση που η μπάλα απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς της Κυπαρισσίας σε διπλή προσπάθεια των γηπεδούχων. Ο Πάμισος υποστήριξε πως η μπάλα πέρασε την γραμμή με τους φιλοξενούμενους να εκφράζουν αντίθετη άποψη. Τελικά μετά από δεκάλεπτη διακοπή και συνεννόηση διαιτητή και βοηθού, κατακυρώθηκε γκολ και ο Πάμισος προηγήθηκε 1-0.

Οι γηπεδούχοι αύξησαν το προβάδισμα στο 44΄με τον Παπαδόπουλο και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κόντο έκανε το 3-0.

Ο ΑΟΚ, ξεκίνησε με γκολ το β΄μέρος ότα ο Καραβούλιας μείψσε σε 3-1 στο 49’ αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

Πάμισος Μεσσήνης: Τρακάκης, Αριστομενόπουλος, Κράκουλι (65’ Ντίσα), Φιλόπουλος, Υπεράσι, Σταματελόπουλος, Τιμπαλέξης, Δεμπεγιώτης (86’ Ντότσε), Πετρουλάκης (65’ Κοντομανωλόπουλος), Παπαδόπουλος (86’ Αθανασόπουλος), Κόντο (79’ Βλάχος)

Κυπαρισσία: Παππάς, Οικονομόπουλος, Ζαφείρης, Μπούνας, Ντιόπ, Γουέσλεϊ (20’ Καραβούλιας), Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Κύρκο (72΄Πολυζωγόπουλος), Θώδης, Βλαχόπουλος