Πρώτη φετινή ήττα για Μπακς

Ο Ντεζάντε Μάρεϊ ανέλαβε τα ηνία για τον τραυματία Τρέι Γιανγκ και με 25 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασίστ οδήγησε την Ατλάντα στη νίκη επί του Μιλγουόκι με 117-98. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα των Μπακς, που με το 9-0 είχαν ισοφαρίσει το 14ο μεγαλύτερο σερί νικών στην έναρξη της σεζόν στην ιστορία του ΝΒΑ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 25 πόντους (9/19 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 7/8 βολές), 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 5 λάθη σε 27 λεπτά συμμετοχής. Από εκεί και πέρα 16 πόντους (6 ριμπάουντ, 7 ασίστ) είχε ο Τζρου Χόλιντεϊ ενώ από 11 πόντους σημείωσαν οι Μπρουκ Λόπεζ, Μπόμπι Πόρτις και Γκρέισον Άλεν. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε 4 λεπτά και είχε μια ασίστ.

Για τους Χοκς ο ρούκι Εϊ Τζέι Γκρίφιν, που είχε συνολικά 23 πόντους στα πρώτα του 5 παιχνίδια στη λίγκα, σημείωσε 24 πόντους (10/15 σουτ). Από 14 πόντους σημείωσαν οι Τζον Κόλινς αλλά και ο Τζάστιν Χόλιντεϊ (αδερφός του Τζρου).

Επόμενος αγώνας για τους Μπακς τα ξημερώματα της Πέμπτης (03:00) απέναντι στους Θάντερ στην Οκλαχόμα Σίτι.