Πανθουριακός- Ολυμπιακός Ανάληψης 4-0: Επέστρεψε στην κορυφή (pics)

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ο Πανθουριακός επιβλήθηκε 4-0 του Ολυμπιακού Ανάληψης και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στον 1ο όμιλο της Α τοπικής Μεσσηνίας, αφού την ίδια ώρα η ΑΕ Μάνης γνώριζε την ήττα με 2-1 στη Μεσσήνη από τον Πάμισο.

Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε χωρίς τους Γεωργιόπουλο, Ζαραφέτα και Σπυρόπουλο, έφτασε με άνεση στην 6η νίκη στα τελευταία επτά ματς και 11η συνολικά στη σεζόν.

Το σκορ άνοιξε ο Βασιλόπουλος στο 23ο λεπτό με σουτ στη γωνία του Κατσίποδα, ενώ το 2-0 ήρθε στο 50' όταν ο Σαραντόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και η μπάλα μέσα απο ένα σύμπλεγμα παικτών χτύπησε στον Κατσίποδα και κατέληξε στα δίχτυα του.

Το 3-0 ήρθε στο 55ο λεπτό όταν συνδυάστηκαν δύο πρώην παίκτες του Ολυμπιακού. Ο Σαραντόπουλος έκανε το κόρνερ και ο Λιόλιος με κεφαλιά πέτυχε το τρίτο του γκολ στη σεζόν. Το 4-0 ήρθε στο 65' όταν από κάθετη μπαλιά του Ζαχαρόπουλου ο Σαραντόπουλος απέφυγε και τον Κατσίποδα και σκόραρε το 7ο τέρμα του στη σεζόν.

Πανθουριακός (Γ. Καλόμαλος): Κόκκαλης, Καλογερόπουλος Ι. (65' Οικονομέας), Σταματελόπουλος, Λιόλιος (71' Αρβανίτης), Μπαστακός, Γιαννακόπουλος, Βασιλόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Τσουλάκος (71' Οδεμισιώτης), Κουρούπης (65' Φαββατάς), Σαραντόπουλος (82′ Δημόπουλος).

Ολυμπιακός Ανάληψης (Ν. Γεωργακλής): Κατσίποδας, Κακογιάννης, Δημητρίου, Τσώνης, Σίνος, Παπαβασιλόπουλος (76' Καλογερόπουλος Γ.), Θεοδοσόπουλος, Σταματόπουλος, Κοντομανωλόπουλος, Παπανδρέου, Παναγιωτόπουλος (82' Ομέρι)