Ολυμπιακός Ανάληψης – Απόλλων Καλαμάτας 3-1: Χτύπησε στο φινάλε για τη νίκη

Σε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες, καθώς τα πάντα στο πρωτάθλημα για τις δύο ομάδες έχουν κριθεί, ο Ολυμπιακός Ανάληψης επιβλήθηκε 3-1 του Απόλλωνα Καλαμάτας στο δημοτικό στάδιο Μεσσήνης για την 17η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στην τους νίκη, στο τελευταίο εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα, και πλέον συνεχίζουν για τα δυο εκτός έδρας ματς που απομένουν και κυρίως για τους δυο ημιτελικούς Κυπέλλου με τον Πανθουριακό.

Ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Κοντομανωλόπουλο στο 30ο λεπτό με τον Απόλλωνα Καλαμάτας να αντριδρά και φέρνει το ματς στα ίσα με τον Ρασσιά στο 41′.

Οι γηπεδούχοι συνέχισνα επιθετικά στο 2ο ημίχρονο με τις προπάθειές τους να ευδοκιμούν στα τελευταία λεπτά. Ο Παπαβασιλόπουλος στο 85ο λεπτό έκανε το 2-1 και ο Παναγιωτόπουλος στο 90′ το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Ηλ. Ρέκκας
Βοηθοί: Στ. Τσαούση, Γ. Μπαρδης

Ολυμπιακός Ανάληψης: Ανδρουτσόπουλος, Κακογιάννης, Δημητρακόπουλος, Δημητρίου, Σίνος (37′ Τσώνης), Καλογερόπουλος, Παπαβασιλόπουλος, Παπανδρέου (75′ Παναγιωτόπουλος), Σταματόπουλος, Κοντομανωλόπουλος (59′ Χρονόπουλος), Θεοδοσόπουλος (59′ Κουκούτσης).

Απόλλων Καλαμάτας: Γιακουμής, Μπούνας, Ρασσιάς, Πανταζής, Σεντεμέντες Γ., Κουρεντζής (73′ Νικολόπουλος), Πουλουπάτης, Καραΐσκος (46′ Δημητρόπουλος), Σαρδέλης, Σεντεμέντες Ι., Τσουλάκος Β. (46′ Κοντογόνης Δ.)