Νέα εντός έδρας γκέλα η Παναχαϊκή, 2-2 με Καραϊσκάκη Άρτας

Η Παναχαϊκή δεν μπόρεσε να ντουμπλάρει τις εντός έδρας επιτυχίες της καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 2-2 με τον Καραϊσκάκη Άρτας για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Ηπειρώτες μάλιστα ήταν αυτοί που πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο σκορ με ισάριθμα τέρματα του Χρήστου Μαραθωνίτη αλλά γηπεδούχοι κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα με το Νίκο Κουσκουνά στο 81ο λεπτό.

Το συγκρότημα του Νίκου Παπαδόπουλου δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την απόλυτη υπεροχή του στο παιχνίδι κι έτσι έμεινε στους 6 πόντους, έχοντας 3 ισοπαλίες (οι 2 στην έδρα του) και μία νίκη μέχρι ώρας στις πρώτες 4 αγωνιστικές, έχοντας δώσει 3 παιχνίδια εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι σε τρεις επισκέψεις του στα καρέ της Παναχαϊκής, είχαν 2 γκολ και 1 δοκάρι εκμεταλλευόμενοι τις κακές αντιδράσεις της άμυνας των «κοκκινόμαυρων».

Το σκορ άνοιξε ο Μαραθωνίτης στο 10ο λεπτό για να φέρει το ματς στα ίσα ο νεαρός Γιούσης που σημείωσε το ρπώτο του γκολ με τα «κοκκινόμαυρα». Ο Μαραθωνίτης χτύπησε εκ νέου στο 68′ για το 1-2 για να έρεθι ο Κουσκουνάς στο 81′ να σώσει τν βαθμό για τους γηπεδούχους.

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Σούλης, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Πάνος (55’ Αποστολόπουλος), Σταμόπουλος, Αργυρόπουλος (43’ Ανάκογλου), Μουστακόπουλος (74’ Τσερούτι), Μασούρας (54’ Κουσκουνάς), Γιούσης, Μπάτροβιτς, Αραβίδης

Καραϊσκάκης Άρτας (Αργυρίου): Μπουργάνης, Φαν Ίπερερν, Γιαννιώτης, Ρουμπανγούκα (70’ Δερμιτζάκης), Ναλακούρας (46’ Κορέλας), Δούμτσιος, Δεινόπαπας (52’ Γαλεάδης), Μαραθωνίτης (71’ Τσούσης), Τάμπας (11’ Α. Κόκας), Παπανίκου, Λόβριτς