Καλαμάτα Κ19: Ήττα 3-1 με ανατροπή στα Χανιά

Την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2 γνώρισε η Καλαμάτα Κ19 με 3-1 στα Χανιά, σ’ ένα ματς που τα πάντα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι νεαροί μελανόλευκοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Παναγιώτη Φράγκο στο 85’ αλλά οι Χανιώτες έφεραν τούμπα το ματς στις καθυστερήσεις. Ισοφάρισαν με τον Γκολόσι στο 87’, και στις καθυστερήσεις ο Μπραουδάκης με δυο τέρματα έκανε το 3-1 για την δεύτετη νίκη των κρητικών στη σεζόν.

Χανιά Κ19: Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Νίκας, Κουκουράκης Μ., Γκολόσι, Χαλίλι, Μπραουδάκης, Μπίτι (67’ Καπαράκης), Κουκουράκης Λ. (37’ Εξαρχος, 86’ Βενέτης), Τσούτσης, Μπαλίου (86’ Κρομυδάκης)

Καλαμάτα Κ19: Τσιφτσής, Θεοφιλόπουλος, Γκότσης, Λεβεντάκης, Δημόπουλος (61’ Παπαδόπουλος), Μπουρίκας (69’ Μαναρώλης), Τρουλάκης (69’ Γιακουμής), Φράγκος Αντ., Δημητρίου (46’ Φράγκος Π.), Λακριντής, Δρούγας