Καλαμάτα 80: Ήττα στο τάι μπρέικ από τον ΟΦΗ στο Αίγιο

Η Καλαμάτα 80 ηττήθηκε στο τάι μπρέϊκ από τον ΟΦΗ με 3-2 σετ (16-25, 19-25, 25-20, 25-19, 15-17) στο τουρνουά βόλεϊ στις σύγχρονες αθλητικές εγκαταστάσεις Semantron Sports Park στον Ελαιώνα Αιγίου.

Η Καλαμάτα 80 ξεκίνησε το παιχνίδι με κακό τρόπο, χάνοντας τα δύο πρώτα σετ. Ωστόσο, κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να κερδίσει τα δύο επόμενα σετ. Στο πέμπτο και καθοριστικό σετ, η Καλαμάτα 80 προηγήθηκε με 12-11, αλλά ο ΟΦΗ ήταν αυτός που έφτασε πρώτος σε ματς μπολ 14-13 για να κερδίσει το σετ 17-15 και το παιχνίδι.

Στο πρώτο παιχνίδι ο ΑΟΝΣ Μίλων επικράτησε του Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ (25-23, 25-21, 23-25, 25-18) και προκρίθηκε στον τελικό. Ο Μίλωνας ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και πήρε προβάδισμα 2-0 σετ, χάνοντας μόνο το τρίτο σετ μετά από μεγάλη μάχη. Στο τέταρτο σετ ο Μίλων ανέκτησε τον έλεγχο του αγώνα και επικράτησε με 25-18, εξασφαλίζοντας τη νίκη.