Το γκολ της χρονιάς από τον Χατζηγιοβάνη – Θύμισε Μέσι στην κούρσα της ζωής του (video)

Ένα από τα ωραιότερα γκολ που έχει πετύχει Έλληνας ποδοσφαιριστής μέσα στο 2024 σημείωσε ο Τάσος Χατζηγιοβάνης στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Ανκαραγκούτζου με τη Φενέρμπαχτσε για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας.

Ο πρώην μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του και με μια απίθανη κούρσα πολλών μέτρων βρέθηκε έξω από την περιοχή της αντίπαλης ομάδας.

Με υπέροχο δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το 2-0 στο 33ο λεπτό του αγώνα, ξεσπώντας σε έξαλλους πανηγυρισμούς μαζί με τους συμπαίκτες του.