ΓΣ Γαργαλιάνων: Επιστροφή στις νίκες με 67-56 απέναντι στην ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου

O ΓΣ Γαργαλιάνων επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας 67-56 του Γλαύκου Εσπέρου για την 20η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της National League 2. Μετά τις ήττες σε Νέο Κίο και Πάτρα το συγκρότημα του Αντώνη Κούτρη πήρε την 11η νίκη στη σεζόν και παραμένει σε τροχιά πλέι οφ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα, με τον ΓΣ Γαργαλιάνων να προηγείται με 20-19 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του Κούτρη ανέβασε ρυθμό και πήγε στην ανάπαυλα με σκορ 40-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Γαργαλιάνοι διατήρησαν το προβάδισμα, φτάνοντας στο +12 (56-44) πριν από την τελευταία περίοδο. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Γλαύκος προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο και να πάρουν μια εύκολη νίκη με 67-56.

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 67-56

Δεκάλεπτα: 20-19, 40-34, 56-44, 67-56

Διαιτητές: Κούλης Κ., Παπαγεωργίου Δημ., Παπανικολάου Ιωάν.

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Τσαγκάρης, Κλεφτάκης, Λαζαρίδης 5(1), Γιαννόπουλος 6(2), Σίμοβιτς 21(4), Κυριακόπουλος 10, Γιαννακόπουλος 7(1), Παπουτσής 2, Σκλήβας 7(1), Μπουκουβάλας, Γαβρίλης 9(1).

Γλαύκος (Βουρνάς): Τζίμης 13(2), Κρέμιτς 17, Κούτρας 6(2), Ροκανάς 1, Μπόγρης, Μπαρδάκας 13(1), Σερέτης, Πανόπουλος 2, Αργυρόπουλος 2, Καραλής 2.