Το Διαβολίτσι φιλικό 4-1 επι του Εθνικού στο Μελιγαλά

Ο AO Διαβολιτσίου επιβλήθηκε 4-1 στον Μελιγαλά του τοπικού Εθνικού, σε προπονητικού χαρακτήρα φιλικό τεστ προετοιμασίας, πρώτο και για τις δbύο ομάδες, ενόψει της νέας σεζόν.

Μετά από ένα ανοιχτό και αμφίρροπο παιχνίδι, τουλάχιστον μέχρι το Διαβολίτσι να βγάλει στο γήπεδο την διαφορά κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες, οι δύο προπονητές Πάνος Πολίμος, των γηπεδούχων, και Αλέξης Μαντζούνης, έβγαλαν τα πρώτα συμπεράσματα για την έως τώρα πορεία της προετοιμασίας, που άλλωστε ήταν και το ζητούμενο.

Και δύο ομάδες παρατάχθηκαν με απουσίες καθώς οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς τους Καρατζούλια, Δαλκαφούκη, Ντεμίρη ενώ οι νερατζούρι έπαιξαν χωρίς Σεντεμέντε, Βλάχο.

Οι κυπελλούχοι Μεσσηνίας πήραν το προβάδισμα στο 40ο λεπτό με τον Πιτσιλή (0-1), σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα.

Ο Σωκράτης Τσουκαλάς στο 67ο λεπτό έκανε το 0-2, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και να μειώνουν σε 1-2 με τον Ροβολή στο 72′. Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη η οποία με ένα ακόμη γκολ του Τσουκαλά και του Γεωργιοπούλου στο τέλος του παιχνιδιού, πήρε τη νίκη με 1-4.

Εθνικός Μελιγαλά (Παναγιώτης Πολίμος): Αργυρόπουλος, Μακρής, Φέστας, Σαραντόπουλος, Ράτσεφ, Λάγιος, Σαούτης, Ρουμελιώτης, Κλεφτόγιαννης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μικέλης, Διακουμάκος, Κωτσιόπουλος, Βλαχόπουλος, Φρέσκας, Κανελλόπουλος, Ροβολής, Ζύλφο.

Διαβολίτσι (Αλέξης Μαντζούνης): Κωνσταντακόπουλος (30′ Δήμας, 60′ Σουλαντίκας), Σταματελόπουλος, Φωτόπουλος, Μπαλόπουλος, Τζανετέας, Πιτσιλής, Μουλιάτος, Γκελκέρια, Αθανασόπουλος, Τσεπελέ.

Στο δεύτερο αγωνίστηκαν και οι Γεωργιόπουλος, Τσουκαλάς, Κυριακούλης, Σταματελόπουλος Θοδωρής, Αθανασόπουλος Σπύρος.