Χτίζει σερί ο ΑΟ Διαβολιτσίου, 4-0 τον Εθνικό Μελιγαλά

Τη δεύτερη σερί νίκη του και τρίτη συνολικά στη σεζόν πέτυχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικρατώντας 4-0 του Εθνικού Μελιγαλά για την 5η αγωνιστική στην Α' τοπική Μεσσηνίας.

Οι νερατζούρι οι οποίοι έφτασαν τα 9 γκολ σε δύο συναντήσεις, συνάντησαν δυσκολίες μόνο στο πρώτο μέρος με τον Καντούτση τελικά να ξεκλειδώνει την άμυνα του Εθνικού Μελιγαλά στο 41ο λεπτό γράφοντας με κεφαλιά το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Σαραντόπουλος ο οποίος με τέρματα στο 47ο λεπτό και στο 59ο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να κλείσει το σκορ στο 70ό Μαναρώλης για το τελικό 4-0.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Ανδρουτσόπουλος, Μωραγιάννης, Καντούτσης, Καπόγλης, Μουλιάτος (62′ Μαναρώλης), Μπαλόπουλος, Σπυρόπουλος (77′ Αναστασίου), Γκελκέρια (77′ Μαλιόγκας), Κουντάνης, Πατσιώτης (77′ Αντωνόπουλος), Σαραντόπουλος (62′ Ντελής).

Εθνικός Μελιγαλά: Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Διακουμάκος, Γεωργόπουλος (82′ Μπινιός), Παναγιωτόπουλος, Αντώνακας, Σπανός, Ξυδιάς, Βουρνάς (79′ Μισσός), Τόσκα (79′ Τσουμπλέκας), Παπαδόπουλος (74′ Πάνου).