Bundesliga: Ρεκόρ Λεβαντόφσκι, τα… χρειάστηκε η Μπάγερν! (video)

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εντός έδρας της Κολωνίας με 3-2 για τη δεύτερη αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Κολωνία, ωστόσο κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με μία σουτάρα του Γκνάμπρι.

Σε μια αναμέτρηση που ήταν το 12ο σερί ματς Πρωταθλήματος στο οποίο σκοράρει ο εκπληκτικός Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι! Ο Πολωνός ισοφάρισε το ρεκόρ που κατέχει ο ίδιος, απ’ τη σεζόν 2012-13! Ο Λεβαντόφσκι ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ στο 50′, με τον Γκνάμπρι να γράφει στο 59′ το 2-0.

Αρκετοί ήταν αυτοί που πίστεψαν ότι το παιχνίδι τελείωσε σ’ εκείνο το χρονικό σημείο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι είχαν διαφορετική άποψη. Κατάφεραν να βρουν δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά με τους Μοντέστ (60′) και Ουτ (62′), κάνοντας το 2-2.

Τελικά, τη λύση έδωσε στην Μπάγερν Μονάχου και πάλι ο Γκνάμπρι, ο οποίος με ένα τρομερό σουτ έγραψε το 3-2  στο 71′, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.