Απόλλωνας Καλαμάτας: Τρίτωσε το… καλό, 3-1 στη Θεσσαλονίκη το Ναύαρχο Βότση

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας πέτυχε την 3η σερί νίκη του στον όμιλο ανόδου της pre league γυναικών και παραμένει δυνατά στην μάχη της κατάκτησης της 3ης θέσης που σημαίνει πλεονέκτημα στην πρώτη φάση των play off.

Μετά τις επιτυχίες επί του Αιγάλεω στην Παραλία και των Βριλησσίων μεσοβδόμαδα στα βόρεια προάστια της Αθήνας, οι ασπρόμαυρες έβγαλαν με επιτυχία μία ακόμη εκτός έδρας αποστολή και με την 3η σερί νίκη τους πλησίασαν στον ένα βαθμό το Αιγάλεω που δεν αγωνίστηκε καθώς αναβλήθηκε λόγω κορονοϊού το παιχνίδι του στα Πεύκα, όπως συνέβη και στο ΒριλήσσιαΖΑΟΝ.

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε δυνατά το ματς και κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 σετ με τις οι γηπεδούχες να αντιδρούν και να μειώνουν σε 2-1, αλλά οι καλαματιανές μπήκαν στο τέταρτο σετ αποφασισμένες να τελειώσουν το παιχνίδι και τα κατάφεραν παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο 19-18 και διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος.