Αιγάλεω – Καλαμάτα 0-3: Σαρωτική η Μαύρη Θύελλα και στο “Σίτι” – “Τρία στα τρία” με Μπαράλες, Τάτο!

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Καλαμάτα την αναμέτρηση στο "Στ. Μαυροθαλασσίτης" με το Αιγάλεω. Οι μελανόλευκοι πέρασαν νικηφόρα με το εμφατικό 3-0 συνεχίζοντας με το απόλυτο στην 3η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ήταν το δεύτερο διπλό για τη Μαύρη Θύελλα, μετά από αυτό στο ΟΑΚΑ επί του Παναθηναϊκού Β, με το οποίο έφτασε τους 9 βαθμούς και πήρε κεφάλι στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Χερόνιμο Μπαράλες με δύο γκολ στο 37' και το 47' και ο Ανδρέας Τάτος με τέρμα στο 78' ήταν αυτοί που υπέγραψαν τη νίκη για το συγκρότημα του Περικλή Αμανατίδη.

Το φιλμ* του αγώνα:

6′ Σουτ του Τάτου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ…

18′ Σουτ Κολλά η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού και πέρασε κόρνερ…

20′ Κεφάλια του Πασά και ο Κατσιμήτρος μπλόκαρε ευκολα τη μπαλα…

29′ Ο Σταμένκοβιτς γύρισε από τα δεξιά στον Κολλά που έπιασε το σουτ όμως ο Αρίμπας με κόντρα έσωσε την εστία του!

36′ ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα! Φάουλ του Τάτου και κεφάλια ο Μπαράλες το 0-1!

40′ Γύρισμα Κολλά από αριστερά, σουτ του Ναζίμ από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ…

47′ ΓΚΟΛ για Καλαμάτα! Γύρισμα Μόζες από δεξιά, ο Μπαράλες με δυνατό σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το 2ο προσωπικό του τέρμα!

72′ Σέντρα του Παυλάκη από αριστερά, ο Μπάμπης έπιασε την κεφάλια αλλά η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννίκογλου!

78′ ΓΚΟΛ για Καλαμάτα! Ο Πασάς έδωσε την ασίστ στον Τάτο που με εύστοχο πλασέ πέτυχε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους!

82′ Φάουλ του Δημητριάδη, εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία ο Γιαννίκογλου έδιωξε σε κόρνερ την μπάλα!

Διαιτητής: Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων)

Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Σταμένκοβιτς (70′ Πέτκοβιτς), Μπάμπης (84′ Κωνσταντακόπουλος), Κολλάς (70′ Ζυγκερίδης), Ναζίμ (60′ Δημητριάδης), Γκάβριτς (60′ Νταβιώτης).

Καλαμάτα (Αμανατίδης): Γιαννίκογλου, Αρίμπας (36′ Κατάλντι), Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Μόζερ, Κάνιας (17′ λ.τρ. Κωστούλας), Ακόστα (75′ Καραγκούνης), Άλβες, Τάτος, Πασάς, Μπαράλες (75′ Αρναρέλλης).