Α’ τοπική Μεσσηνίας: Πρωταθλητής χειμώνα ο Μιλτιάδης, ο Πάμισος πήρε το ντέρμπι – Τι έγινε στην 15η αγων.

Σε ένα ντέρμπι όπου είχε τον απόλυτο έλεγχο, ο Πάμισος επικράτησε της Μάνης με 2-1 και πήρε τη νίκη που ήθελε για να παραμείνει στη διεκδίκηση του τίτλου. Οι Νησιώτες προηγήθηκαν με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο του 20χρονου νεοαποκτηθέντα Κόντο από τη Ζιμπάμπουε, με τη Μάνη να μειώνει στο β’ μέρος με τον Μουλιάτο ο οποίος είχε και δοκάρι. Η ομάδα της Μεσσήνης ήταν όμως ανώτερη και έφτασε στη νίκη, έχοντας κλασικές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα της.

Την ήττα της ΑΕ Μάνης, εκμεταλλεύτηκε ο Μιλτιάδης που νίκησε τη Θύελλα Χαρακοπιού με 4-1 και αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα. Για τον Μιλτιάδη σκόραραν ο Τσουλάκος με δύο γκολ, ο Αθανασόπουλος και ο Πολίμος.

Η Κυπαρισσία επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε με 3-0 στην Κορώνη και κλείνει τον πρώτο γύρο στην 4η θέση. Για την Κυπαρισσία σκόραραν ο νεοαποκτηθέντας Τσουκαλάς και οι Μαλισόβας και Βλαχόπουλος.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Σπερχογεία, μετά από τέσσερις σερί ήττες, επικρατώντας με 4-2 του Ολυμπιακού Ανάληψης. Ανεβασμένος από τη νίκη επί της Θουρίας, ο Ηρακλής Καλαμάτας πήρε τεράστιο διπλό, επικρατώντας στο Μελιγαλά του Εθνικού με 3-2, ενώ έχανε με 2-0 στο ημίχρονο. Νικηφόρα συνέχισε και η Μεθώνη επικρατώντας 3-1 του ΑΟ Διαβολιτσίου.

Στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της αγωνιστικής στο "Παν. Μπαχράμης" ο Τέλος Άγρας πήρε σπουδαία νίκη με 1-2 επί της Ράχης.