Βόλεϊ: Στο τάι μπρέικ λύγισε ο Ακρίτας στο Άργος

Την ήττα μετά από μάχη δυόμιση ωρών γνώρισε ο Ακρίτας στο Άργος για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής βόλεϊ γυναικών.

Η Καλαματιανή ομάδα λύγισε από την Ίριδα στο τάι μπρέικ μετά από ματς για γερά νεύρα. Ο Ακρίτας δεν ξεκίνησε καλά το ματς και βρέθηκε να χάνει με 2-0. Στη συνέχεια όμως έβγαλε αντίδραση και με πίεση στο σέρβις, βελτιώνοντας παράλληλα τα ποσοστά στην υποδοχή, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2.

Στα πέμπτο σετ οι γηπεδούχες ανέβασαν την απόδοσή τους και με 15-13 έφτασαν στη νίκη με 3-2 σετ.

Την προσεχή Κυριακή ο Ακρίτας υποδέχεται τον Σπαρτιατικό με στόχο να τον υποχρεώσει στην πρώτη του ήττα.

Τα σετ: 25-15, 25-22, 22-25, 22-25, 5ο 23’ 15-13

ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ (Χαραλαμπίδης): Φωτεινάκη Κατερίνα, Μαθιουδάκη Νίκη, Μπαγιώκου Μυρτώ, Καραβανά Ελεάνα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μαυρέα Γεωργία, Μπαστακού Σταυρούλα (λ), Μπότη Καλλιρόη, Γεωργιοπούλου Τίνα, Καρδουλάκη Αγγελική, Κρίκη Ζωή (λ), Βολανάκη Παναγιώτα

Ρεπό: Α.Σ.ΠΕ.Τρίπολης

* Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος των νεανίδων ο ΑΟ Ακρίτας γνώρισε την ήττα στη Σπάρτη από τον Σπαρτιατικό με 3-0 σετ.