Τρένο η Καλαμάτα: 10 στα 10 η “Μαύρη Θύελλα”!

LIVE ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ SPORT 365

-Τέλος στο Σχηματάρι. Η Καλαμάτα 0-1 με Μάρκοβιτς έκανε το 10 στα 10 στην σεζόν! Αποθέωση απο τον κόσμο!

-ΓΚΟΛ 0-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Ο Λαθύρης έκανε το γύρισμα και ο Μάρκοβιτς με σουτ έκανε το 0-1!

-Αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο Γιάννης Χριστόπουλος από τον διαιτητή Μπακογιάννη. Ένταση στην κερκίδα όπου έφυγαν κάποια μπουκάλια μεταξύ των οπαδών. Δεν υπάρχει μεταξύ τους επαφή καθώς υπάρχει διαχωριστικό στην κερκίδα. Τα πνεύματα ηρέμησαν μετά από λίγο.

-59′ Καλή στιγμή για την Καλαμάτα με τον Μίνγκα από καλή θέση να πλασάρει άουτ.

-58′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Αποχώρησε ο Ζαχαρόπουλος και στην θέση του πέρασε ο Χίλγκεν

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα ματς της Γ’ Εθνικής

Ημίχρονο στο Σχηματάρι. Η Καλαμάτα 0-0 με τον ΑΟ Υπάτου. Ημίχρονο και στην Μεσσήνη όπου ο Πάμισος χάνει 1-0 απο την Ένωση Λέρνας

37’ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα με τον Τάμπα να παίρνει την θέση του Τσόπελα που αποχωρεί με πρόβλημα

25′ Νέα μεγάλη φάση για την Καλαμάτα. Ο Μίνγκας βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε τον Μπαμπανιώτη αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έπεσε στην δεξιά του γωνία και έβγαλε σε κόρνερ

-Με δυο καλές φάσεις ξεκίνησε το ματς η Μαύρη Θύελλα. Στο 11’ κεφαλιά του Μάρκοβιτς έβγαλε με υπερένταση ο Μπαμπανιώτης στο “γ” ενώ στο 15’ ο Φουάσης πλάσαρε άουτ από ευνοϊκή θέση.

Με την συμπαράσταση 150 φίλων της η Καλαμάτα, έχουν μετατρέψει σε… Μεσσηνιακού το γήπεδο Σχηματαρίου.

Γ’ Εθνική- 8ος όμιλος (10η αγων., 2/12,)

ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα 0-1 (82′ Μάρκοβιτς)
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΕ Λέρνας 0-2 (15′ Μπιτζής, 84′ Αντωνόπουλος)
Ασπρόπυργος – Ερμιονίδα 0-0
Παναργειακός – ΑΟ Πελλάνας 0-0
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Κατασταρίου 0-1 (13′ Μεζίνι)
Αμβρυσσέας – Παναρκαδικός 2-0 (Σένκα, Δήμου)
Αστέρας Βλαχιώτη – Μανδραϊκός 2-4 ( — /17′ Ντούλιας, 25′ Χαλκιάς, 45′ Πασαλίδης, 90′ Μπόρι)

Μαύρη Θύελλα: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ κόσμος και στο Σχηματάρι! (ΒΙΝΤΕΟ)