Τένις – ΟΑΚ: Συμμετοχές σε τουρνουά

Απο διακρίσεις συνοδεύτηκε η παρουσία των νεαρών αθλητών του ΟΑΚ στα τουρνουά τένις που πήραν μέρος το τελευταίο διάστημα.

Η ανακοίνωση του συλλόγου αναφέρει:

Αρκετές και σημαντικές επιτυχίες σημείωσαν το τελευταίο δεκαπενθήμερο οι μικροί αθλητές της αγωνιστικής ομάδας του Ο.Α. Καλαμάτας, που προπονούνται υπό τις οδηγίες του Καλογερόπουλου Παναγιώτη.

Συγκεκριμένα, ο 10χρονος Παντελίδης Γιάννης, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κάτω των 10, που έγινε στις εγκαταστάσεις του Α.Κ.Α.Μαραθώνα από τις 30/4 έως 5/6, έφτασε μέχρι τον γύρο των προημιτελικών, αποδεικνύοντας ότι το μέλλον του ανήκει.

Η Βάσια Μιχαλοπούλου, αγωνιζόμενη στο Ε3 κάτω των 16, που διεξήχθη στον Α.Ο.Α. Πατρών στις 7-8/5, κατέκτησε άλλον έναν τίτλο στην Πελοπόννησο, σε μεγαλύτερη μάλιστα ηλικιακά κατηγορία.

Η Μαρία Καζολέα στην παρθενική της εμφάνιση στη μεγαλύτερη για αυτήν ηλικιακά κατηγορία κάτω των 14, αναδείχθηκε 2η νικήτρια στο Ε3, που διοργανώθηκε από τον Ρήγα Α.Ο.Α.Αργολίδας το διήμερο 7-8/5.

Αγωνιστική παρουσία είχαμε και για την Λήδα Μπλουγουρά, που πέρασε έναν γύρο και αποκλείστηκε στη φάση των 16 στο Ε3 κάτω των 16 που διεξήχθη στον Α.Ο.Α.Πατρών . Στους ίδιους αγώνες, αγωνίστηκαν και οι Παναγιώτης Λαχανάς και οι πρόσφατα ενταχθέντες στην αγωνιστική ομάδα του Ομίλου Μπούτρα Ευαγγελία, η οποία έφτασε μέχρι τον δεύτερο γύρο και Μπαζιώτης Νίκος.