Τέλος Άγρας – Κυπαρισσία 2-1: Επεισοδιακό τρίποντο στην επιστροφή

Σπουδαίο τρίποντο πανηγύρισε ο Τέλος Άγρας ο οποίος επιβλήθηκε 2-1 της Κυπαρισσίας στο ματς της 2ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Α’ Μεσσηνίας, το οποίο είχε διακοπεί στο 62ο λεπτό λόγω κακοκαιρίας, την Κυριακή 10/10.

Με το σκορ στο 1-1 όπως είχε διαμορφωθεί στην διακοπή (οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί 0-1 στο 15΄με τον Παναγόπουλο ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει στο 44’ με τον Τσόπελα), οι δυο ομάδες μπήκαν και πάλι στο γήπεδο και στο 74’ ήρθε το γκολ της νίκης για την ομάδα του Δημήτρη Λίτσα όταν ο Μπουλούν πήρε το ριμπάουντ σε απόκρουση και πλάσαρε για το 2-1.

Η ομάδα του Ηλία Φωτόπουλου πίεσε στο τέλος αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν το υπερπολύτιμο τρίποντο που τους έφερε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Στο 88ο λεπτό το ματς διεκόπη για 10 λεπτά μετά από ένταση που υπήρξε με διαμαρτυρίες μερίδας φιλάθλων προς τον β’ βοηθό με αποτέλεσμα ο διαιτητής Ηλίας Σκόρδος και οι βοηθοί του Σταυρόπουλος, Γαϊτάνης να αποσυρθούν στα αποδυτήρια.

Τελικά επανήλθαν και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα με τους διαιτητές ωστόσο να αναφέρουν στους παράγοντες των γηπεδούχων πως θα δηλώσουν κόλλημα για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος για τα παιχνίδια της ομάδας. Στο φύλλο αγώνος ανέγραψαν πως ο αγώνας διακόπηκε διότι "φίλαθλος της γηπεδούχου ομάδας αναίτια και απρόκλητα έφτυσε το β' βοηθό".