Super league: Πρώτο διπλό ο ΠΑΟΚ, 3-1 στο Αγρίνιο

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά εντέλει έφυγε με το τρίποντο από το Αγρίνιο, αφού επικράτησε με 3-1 του Παναιτωλικού για την 7η αγωνιστική της Super League.
Το σκορ άνοιξε στο 18′ o Κάρολ Σφιντέρσκι για να ισοφαρίσει στο 54′ ο Αριγίμπι με αφελές πέναλτι που έκανε ο Ινγκανσον.

Η λύτρωση ήρθε για τους Θεσσαλονικείς στο 89′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νινούα, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να φέρει μεγάλη ευθύνη για αμφότερα τα τέρματα.

Το κερασάκι στην τούρτα για τον ΠΑΟΚ έβαλε ο Τσόλακ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Πάμπλο Γκαρσία στο ντεμπούτο του στον ασπρόμαυρο πάγκο πανηγύρισε το τρίποντο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο): Κνετ, Λιάβας, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον, Μεντόσα (79΄ Άλβαρες) , Ντάλσιο, Γιάκολις (79΄ Ρεζα), Βέργος (63΄ Ντουάρτε), Αριγίμπι, Ντίας (70΄ Τσιγγάρας).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζ.Ζίβκοβιτς, Ουαγκέ (82΄ Ροντρίγκο), Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Ελ Καντουρί (82΄ Νινούα), Σβαμπ (66΄ Εσίτι), Τζόλης (61΄ Μπίσεσβαρ), Μουργκ, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι (66΄ Τσόλακ).