Super League: Πήρε βαθμό (0-0) στην Τρίπολη ο Απόλλωνας

Η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε τις σημαντικότερες φάσεις και δοκάρι για να σκοράρει

Χωρίς νικητή και σκορ (0-0) έληξε το σημερινό ματς του «Θ. Κολοκοτρώνης» όπου ο Αστέρας Τρίπολης παραχώρησε «λευκή ισοπαλία» στον Απόλλωνα Σμύρνης. Σε έναν αγώνα όπου «κυριάρχησε» η τακτική, δεν υπήρξαν πολλές μεγάλες ευκαιρίες και ο βαθμός επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να χαμογελούν.

H Ελαφρά Ταξιαρχία ήταν καλύτερη στο παιχνίδι και έφτασε κοντά στο γκολ, έχοντας ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο με Φατιόν και Ιωαννίδη. Ανέβηκε κάπως στο β’ ημίχρονο ο Αστέρας αλλά και πάλι τη μεγάλη ευκαιρία την είχε ο Απόλλων, με δοκάρι του Λισγάρα στο 81ο λεπτό.

Στους 12 βαθμούς έφτασε ο Αστέρας Τρίπολης μετά την σημερινή ισοπαλία ενώ στους 5 είναι ο Απόλλων Σμύρνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής (87′ Αλβαρες), Ιγκλέσιας, Μουνάφο (69′ Μπότχα Φερνάντεθ), Τιλίκα (87′ Κρέσπι), Ριέρα (46′ Ντρούπι Γκόμες), Σίτο (69′ Αλί Μπάμπα), Μπαράλες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης (70′ Τσαμπούρης), Τσιλούλης, Ιωαννίδης (87′ Μαρκ Φερνάντεθ), Μπεντινέλι.