Super League 2: Στοπ των Τρικάλων στην Παναχαϊκή, με το δεξί ο Λεβαδειακός , γκολ ο Μπαστακός

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης και η Παναχαϊκή έμεινε στο 1-1 με τα Τρίκαλα. Ισοπαλία και στο Ιεράπετρα-Διαγόρας.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν οι δυο από τις τρεις αναμετρήσεις με τις οποίους ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα της Super league2.

Η Παναχαϊκή γκέλαρε κόντρα στα Τρίκαλα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην Αγυιά. Οι «κοκκινόμαυροι» ήταν καλύτεροι στα πρώτα 45 λεπτά, ωστόσο ο ΑΟΤ άλλαξε πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάρει το Χ, αφού είχε την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο.

Οι Πατρινοί ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους καλή ευκαιρία (17′) με κεφαλιά του Μπάτροβιτς απο γύρισμα του Αραβίδη.

Οι Θεσσαλοί ήταν καλύτεροι στην επανάληψη και ο Ευθυμίου στο 79′ προ κενής εστίας έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Λεβαδειακός έκανε επιβλητική εμφάνιση στην Άρτα και πήρε το πρώτο τρίποντο της σεζόν χάρη σε γκολ των Μυτίδη (7’) και Μύγα (55’).

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς στην Ιεράπετρα. Ο Μπαστακός με πέναλτι στο 14’ έβαλε μπροστά στο σκορ τον Διαγόρα αλλά οι Κρητικοί ισοφάρισαν στο 70’ με τον Γκίνη.