Super League 2: Νίκη του Ολυμπιακού Β’ με ανατροπή στο 88′, ισόπαλο το Παναχαϊκή – Ηλιούπολη

Ο Ολυμπιακός Β’ με ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά επικράτησε 2-1 του Αιγάλεω. Την ίδια ώρα, ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ηλιούπολη.

Ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 2-1 του Αιγάλεω για τον Β’ όμιλο της Super League 2. Οι ερυθρόλευκοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ έως και το 83′, όμως μέσα σε τέσσερα λεπτά έκαναν την ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 32′, όμως ο Παπαδούδης απέκρουσε πέναλτι του Βλαχομήτρου. Πέντε λεπτά αργότερα οι ερυθρόλευκοι απάντησαν με δοκάρι του Μαρίνου.

Το Αιγάλεω πήρε το προβάδισμα στο 50ο λεπτό του παιχνιδιού με κεφαλιά του Κωστανάσιου. Οι ερυθρόλευκοι έκαναν όμως την ανατροπή. Ο Αλγκασίμ Μπα στο 84′ ισοφάρισε και ο Βλαχομήτρος έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό στο 88′.

Ολυμπιακός Β’: Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Ι. Ιμπαγάσα, Χρυσόπουλος, Βλαχομήτρος, Πινακάς.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Χοτζάλλι, Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Τσίτσαρης, Κωστανάσιος, Ραμίρεζ, Κολλάς, Τσιλιγκίρης, Βλαχομήτρος.

Mοιρασιά στην Πάτρα

Ένα χορταστικό παιχνίδι έγινε στην Αγυιά. Η Παναχαϊκή και η Ηλιούπολη ήρθαν ισόπαλοι 2-2, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύο φορές το προβάδισμα και δύο φορές να το χάνουν.

Οι Αχαιοί άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με κεφαλιά του Μυτίδη. Ωστόσο, η Ηλιούπολη είχε γρήγορη απάντηση και στο 29′ ισοφάρισε με τον Βασιλείου. Η Παναχαϊκή πήρε το προβάδισμα ξανά με τον Μπουρλάκη στο 75′, αλλά ο Χέμπερτ στο 89′ χάρισε στην ομάδα του την ισοπαλία.

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Σίλβα, Τσακμάκης, Τοπάλ, Μυτίδης, Ρουγκάλας, Μπουρλάκης, Χαντί, Λινάρδος, Κοντοχρήστος, Κωνσταντακόπουλος.

Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Βάρκας, Άντο, Χέμπερτ, Φρίμπονγκ, Γκοτσούλιας, Μπαξεβάνος, Μουριέλ, Βασιλείου, Τσαφταρίδης, Βοσνακίδης.