Super League 2: Η Κηφισιά έκανε το 5/5, στη δεύτερη θέση ο Απόλλωνας

Η Κηφισιά έκανε το 5/5 στον Β’ όμιλο της Super League 2 επικρατώντας 3-1 του ΠΑΟ Ρουφ. Στη δεύτερη θέση ο Απόλλωνας Σμύρνης, ο οποίος νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό Β’, στα εξ αναβολής παιχνίδια της Τετάρτης

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2 πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (7/12). Η Κηφισιά συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία και έκανε το 5/5.

Η ομάδα των βορείων προαστίων επικράτησε 3-1 του ΠΑΟ Ρουφ εκτός έδρας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 15 πόντους στο +2 από τη δεύτερη θέση.

Ο Κουιρουκίδης άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 47′ ο Τετέι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ για την ομάδα του Πετράκη.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 78′ με τον Πανουργιά. Στο 90+4′ ο Παπασάββας διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΠΑΟ Ρουφ: Κουνάδης, Τασιούλης, Καμί, Χατζηλάμπρος, Κατσούλης, Ζαχάρος, Πανουργιάς, Βενάρδος, Κυριαζής, Τσιάβος, Ζαφειράκης.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Ποζατζίδης (46′ Παπασάββας), Σπίνος, Παναγιώτου, Μαζουλουξής, Ιατρούδης, Καλλέργης, Παυλάκης, Κουϊρουκίδης (46′ Τετέι), Γκίνη.

Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός Β’ 1-0

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β’. Η ελαφρά ταξιαρχία επικράτησε 1-0 των ερυθρόλευκων και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Στους δύο έμειναν οι ερυθρόλευκοι.

Ο Απόλλωνας είχε δοκάρι στο 2ο λεπτό από τον Οντόνε, ενώ οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν τα δοκάρια στο 67′ με τον Βοΐλη. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Φατιόν με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Φατιόν, Μωραΐτης (60′ Ράιτ), Οντόνε, Χαλίμι, Λούι, Σίγκνεβιτς, Παπαγεωργίου, Ερέρα (60′ Πατάπης).

Ολυμπιακός Β: Παπαδούδης, Λιάτσος (53′ Συρμής), Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Νίκολιτς (46′ Κατσουλίδης), Μαυρουδής, Μαρίνος (63′ Βλαχομήτρος), Βοΐλης, Κωστή, Χρυσόπουλος, Καρακούτης (63′ Ιμπαγάσα).