Super League 2: O Iωνικός 1-0 τον Ολυμπιακό Β, ανέβηκε στην 3η θέση

Ο Ιωνικός σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς με ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες βρήκε γκολ στο 87' στον αγώνα της 14ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου στη Super League 2. Ο Σαλαζάρ ήταν ο σκόρερ μετά από φάουλ για το τελικό 1-0 του Ιωνικού με τον Ολυμπιακό Β' που έφερε τους Νικαιώτες στην 3η θέση της βαθμολογίας, πίσω από Καλλιθέα, Χανιά και πάνω από την Καλαμάτα.

Στα της αναμέτρησης στο 15' ο Γιακουμάκης είχε μία καλή φάση ενώ για τον Ολυμπιακό Β' ο Φαντινγκά χτύπησε και έγινε αλλαγή. Στο 18' ο Γιακουμάκης είχε καλή στιγμή με προβολή.

Στην επανάληψη και το ξεκίνημά της ο Ολυμπιακός Β' είχε φάσεις όπως το πλασέ του Κωστούλα που έδιωξε ο Σόουζα τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή. Στο 55' μετά από φάση με Μουζακίτη και Μπαγκαλιάνη ο Ολυμπιακός Β' βρέθηκε κοντά στο 0-1. Λίγα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Σαλαζάρ ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα από μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

Ιωνικός: Χριστοδουλής, Ιμεραλιλάι (75′ Οικονομόπουλος), Τασούλης, Κάνσολα (61′ Σερπέζης), Ντάουντα, Γιακουμάκης (75′ Λινάρδος), Γκίνη (46′ Οικονομίδης), Σόουζα, Γκαρντάφσκι (61′ Σαλίνας), Ζάχαβι και Σαλαζάρ.

Ολυμπιακός Β': Παπαδούδης, Μπα, Φαντιγκά (19′ λ.τ Μαρίνος), Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (73′ Μαυρουδής), Κουτσίδης, Κεραμίδας, Κεϊτά, Μουζακίτης, Κωστούλας και Αργυρίου.