Super League 2 – 2oς όμιλος: Mεγάλα διπλά Παναθηναϊκός Β, Εργοτέλης- Τρία στα τρία η ΑΕΚ Β (αποτ. – βαθμ.)

Τεράστια εκτός έδρας νίκη πήρε ο Εργοτέλης μέσα στην Κηφισιά, παίζοντας με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο- “Απόλυτη” η ΑΕΚ Β’, έκανε το τρία στα τρία- Δίπλωσε τις νίκες του και το Αιγάλεω- Ισοπαλία στο Λεβαδειακός – Χανία, τρίποντο και για τον Αστέρα Βλαχιώτη!

Το διπλό του Παναθηναϊκού Β στην Καλαμάτα και η εκτός έδρας νίκη του Εργοτέλη, ξεχώρισαν απο τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ο πράσινοι πήραν ιστορική πρώτη νίκη -ως νεοσύστατη ομάδα- στη Μεσσήνη ενώ οι Κρητικοί αν και έπαιξαν για ένα ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Σαρρή στο 48′ κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο από την Καισαριανή (2-1), υποχρεώνοντας την Κηφισιά στην πρώτη της βαθμολογική απώλεια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κόνρααντ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Καραγκούνη ισοφάρισαν, αλλά στο 89′ ο Πριόνας με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Δεύτερη διαδοχική νίκη και για το Αιγάλεω που με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Αρναρέλλη, έκαμψε εύκολα την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας (2-0).

Πρώτο τρίποντο και για τον Αστέρα Βλαχιώτη. Η ομάδα του Κώστα Βελιτζέλου, με το γκολ του Ζαϊμι στο 13′ υποχρέωσε την Επισκοπή σε τρίτη σερί ήττα (0-1), με την ομάδα του Γιάσμικο Βέλιτς να μην έχει καταφέρει ακόμα να σκοράρει στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Δεν χάνουν, αλλά δεν κερδίζουν κιόλας Λεβαδειακός και Χανιά που έμειναν στο 1-1. Τρίτη σερί για τους Κρητικούς, δεύτερη για τους Βοιωτούς. Πολέτο με πεναλτι στο 35′ και Μπαϊροβιτς στο 63′, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.