Σάκκαρη: Λύγισε απο την καταπληκτική Ραντουκάνου στον ημιτελικό του US Open (video)

Ανυπέρβλητο αποδείχτηκε για την Μαρία Σάκκαρη το εμπόδιο της Έμα Ραντουκάνου, η οποία στον ημιτελικό του US Open νίκησε 2-0 την Ελληνίδα τενίστρια και έκλεισε θέση στον τελικό.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια εμφανίστηκε ιδιαίτερα αγχωμένη στον αγώνα και έδωσε την ευκαιρία στην τρομερή 18χρονη Βρετανίδα να πάρει μία εύκολη νίκη στον ημιτελικό και το Σάββατο (11/09) να διεκδικήσει τον πρώτο της μεγάλο τίτλο. Μάλιστα, απέναντί της θα βρει την Λέιλα Φερνάντες, την 19χρονη τενίστρια που πήρε την πρόκριση κόντρα στην Αρίνα Σαμπαλένκα, Νο2 του κόσμου.

Η Βρετανίδα αθλήτρια μπήκε από την αρχή δυνατά στον αγώνα και μπόρεσε να επιβάλει τον ρυθμό της, εκμεταλλευόμενη και την αδυναμία της Μαρίας Σάκκαρη να τελειώσει τα games της. Έτσι, πήρε το πρώτο σετ 6-1 και διατήρησε το σερβίς της στο δεύτερο, το οποίο κατέκτησε 6-4 και πήρε την πρόκριση σε 84 λεπτά. Μάλιστα, η 18χρονη προκρίθηκε τον τελικό μετρώντας 9 νίκες στο US Open έχοντας 18-0 σετ!