Premier League: Θρίαμβος της Λίβερπουλ στο Λονδίνο, 3-1 την Τότεναμ (βίντεο)

Η Λίβερπουλ έδειξε ότι έχει ακόμα σφυγμό και μετά από πέντε αγωνιστικές επέστρεψε στις επιτυχίες και μάλιστα σε ντέρμπι.

Οι περσινοί πρωταθλητές επικράτησαν 3-1 μέσα στο Λονδίνο της Τότεναμ και μείωσαν στους 4 βαθμούς από την κορυφή (εκεί βρίσκεται η Μάντσεστερ Σίτι με ματς λιγότερο μάλιστα), σε ένα παιχνίδι που ήταν σαφώς καλύτεροι.

Η Τότεναμ βέβαια ατύχησε να δει τον Κέιν να τραυματίζεται και να αποχωρεί στο 3’. Το σκορ άνοιξε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Μανέ πάσαρε στον Φιρμίνο που σε κενό τέρμα έκανε το 0-1.

Νωρίς στην επανάληψη, στο 47’, ο Αλεξάντερ-Αρνολντ με δυνατό διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-2, αλλά δύο λεπτά μετά η Τότεναμ μείωσε με τον Χόιμπιεργκ. Στο 65’ η Λίβερπουλ ωστόσο κλείδωσε τη νίκη με γκολ του Μανέ.

Premier League: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 2-3

Νιούκαστλ-Λιντς 1-2

Σαουθάμπτον-Άρσεναλ 1-3

Γουέστ Μπρομ-Μάντσεστερ Σίτι 0-5

Μπέρνλι-Άστον Βίλα 3-2

Τσέλσι-Γουλβς 0-0

Μπράιτον-Φούλαμ 0-0