Πρασσάς: Ήταν για τρία γκολ – Με Βεργή, Παναγιωτόπουλο στην κερκίδα, τα είπε με Βαμβακούλα, Βούζα

Ο Γιώργος Πρασσάς με την παρουσία του στο φιλικό του Φωστήρα με την Καλαμάτα συγκέντρωσε όπως ήταν φυσικό τα βλέμματα, ενώ ο ίδιος είχε την ευκαιρία να τα πει κατά τη διάρκεια αλλά και μετά το τέλος του αγώνα με αρκετούς γνωστούς και φίλους.

Ο ισχυρός άντρας της Μαύρης Θύελλας παρακολούθησε την αναμέτρηση με τον μέτοχο της Καλαμάτας Κώστα Βεργή και τον εκτελεστικό διευθυντή Βασίλη Παναγιωτόπουλο ενώ στην παρέα τους προστέθηκε στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Ράλλης.

Στο γήπεδο ήταν και η μητέρα του προέδρου ενώ κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας ο Γιώργος Πρασσάς έστησε πηγαδάκι με τον Νίκο Βαμβακούλα. Μετά το τέλος της αναμέτρησης είχε την ευκαιρία να τα πει με τον πρώην προπονητή της Καλαμάτας Βασίλη Βούζα, που έδωσε επίσης το παρών στο “Σπ. Γιαλαμπίδης“, αλλά και με φιλάθλους των γηπεδούχων οι οποίοι τον αναγνώρισαν και ζητούσαν την άποψη του για τη νεανική ομάδα του Φωστήρα.

Σε ότι έχει να κάνει με την εμφάνιση των μελανόλευκων ο πρόεδρος φάνηκε ευχαριστημένος αναφέροντας στο messinialive.gr πως η ομάδα ήταν πολύ καλή στο δεύτερο ημίχρονο και άξιζε να έχει τελειώσει το φιλικό με έναν σκορ 3-0.

Ο Γιώργος Πρασσάς θα παραμείνει στην Ελλάδα για δύο ακόμη εβδομάδες. Θα έχει δηλαδή τη δυνατότητα να παρακολουθήσει την Μαύρη Θύελλα στο φιλικό του επόμενου Σαββάτου με την Ηλιούπολη στο Δημοτικό Στάδιο και ανάλογα πώς θα διαμορφωθεί το πρόγραμμα στη συνέχεια θα έχει ενδεχομένως τη δυνατότητα να δώσει το παρών σε ένα ακόμη τουλάχιστον παιχνίδι.