ΠΑΣ Γιάννινα- Ατρόμητος 2-2: Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς (βίντεο)

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος έμειναν στο 2-2 απόψε στα Ιωάννινα, στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία των πρώτων αγώνων της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Δύο φορές προηγήθηκε από… αέρος ο Ατρόμητος με κεφαλιές, βρήκε ισάριθμες «απαντήσεις» ο ΠΑΣ σ’ενα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς με τους Περιστεριώτες ν΄ αποκτούν προβάδισμα με τα εκτός έδρας γκολ που πέτυχαν.

Ο Στρούγγης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 24′, ενώ στο 34′ ο Ελευθεριάδης ισοφάρισε με πέναλτι. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Γούτας έκανε το 1-2 με κεφαλιά, αλλά στο 68′ έκανε το 2-2 για τον ΠΑΣ ο Λεό.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝIΝΑ (Α. Γιαννίκης): Αθανασίου, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Πανουργιάς (46’ Καρτάλης), Παντελάκης, Κάργας, Νάουμετς (69’ Μιλιντσιάνου), Λιάσος, Λώλης (85’ Γροσδάνης), Ελευθεριάδης (80’ Μπρένερ), Λέο Μπατίστ (85’ Δούμτσης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Ούμπιδες (88’ Νταβιώτης), Σάλομον, Χαρίσης (88’ Οικονομίδης), Μουνίθ (72’ Ραμπέγιο), Αγκάγιεβ (72’ Τριμμάτης), Μάτιτς (78’ Μανούσος).