ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-2: Πανηγύρισε το 47ο στην Τούμπα

«Κλείδωσε» το 47ο πρωτάθλημα της ιστορίας του… μέσα στην Τούμπα! Ο Ολυμπιακός άλλαξε πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές του Πέδρο Μαρτίνς, έκανε την ανατροπή απέναντι στον ΠΑΟΚ (2-1) και κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή για τρίτη σερί χρονιά!

Άλλη εικόνα στο δεύτερο μέρος για τους «ερυθρόλευκους» που πάτησαν το γκάζι και ήταν μια ταχύτητα πάνω από τον «σκασμένο» και κουρασμένο ΠΑΟΚ, ο οποίος είναι ξεκάθαρο πως έχει… αδειάσει και στρέφει το βλέμμα του στον τελικό του Κυπέλλου.

Ο Μουργκ στην πρώτη φάση του ματς στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Ρόνι Λόπες να σκοράρει για δεύτερο σερί ματς (51’) και τον Ρέαμπτσουκ (62’) με υπέροχο σουτ να υπογράφουν την ανατροπή.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο (46′ Μιχάι), Σίντκλεϊ – Τσιγγάρας (60′ Σβαμπ), Κούρτιτς – Μουργκ, Σοάρες (60′ Ζίβκοβιτς), Μιτρίτσα (75′ Ολιβέιρα)- Τσόλακ (63′ Άκπομ)

Ολυμπιακός: Βατσλίκ – Λαλά, Σωκράτης, Μπα (64′ Παπαδόπουλος), Ρέαμπτσιουκ – Μπουχαλάκης (46′ Α. Καμαρά), Εμβιλά, Μ. Καμαρά – Μασούρας (46′ Ροντρίγκες), Λόπες (78′ Βρουσάι), Τικίνιο (46′ Ελ Αραμπί).