Πανθουριακός-Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Κυρίαρχος με 5 διαφορετικούς σκόρερ

Επιβλητικός ο Πανθουριακός επικράτησε 5-0 του Ολυμπιακού Ανάληψης και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την ισοπαλία στην Κυπαρισσία την περασμένη Κυριακή.

Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου κυριάρχησε απόλυτα στην αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής Μεσσηνίας που έγινε στο γήπεδο Μεσσηνιακού, προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο και έχοντας επιθετικό πλουραλισμό με 5 διαφορετικούς σκόρερ έφτασε στην 7η νίκη του.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς σε ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο σημειώνοντας τρία τέρματα. Στο 19' ο Νικολόπουλος έκανε το 1-0, στο 27' ο Γιαννακόπουλος το 2-0 και δυο λεπτά μετά ο Κουτσουρόπουλος εδραίωσε το προβάδισμα κάνοντας το 3-0. Ο Αλεξανδρόπουλος ανέβασε το δείκτη στο 54' κάνοντας το 4-0 ενώ το σκορ έκλεισε ο Αντεμάι στο 86' για το τελικό 5-0.

Πανθουριακός: Κυριακόπουλος, Γιαννακόπουλος (65: Σεντεμέντες), Καραχάλιος, Πιτσιλής, Νικολόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Βασιλόπουλος (65' Αντεμάι), Ζαραφέτας, Γεωργουλέας, Κουτσουρόπουλος, Αλεξανδρόπουλος (65' Γαλανόπουλος).

Ολυμπιακός Ανάληψης: Πλιός, Δημητρίου, Λύρας, Σταματόπουλος, Αποστολίδης, Δασκαλάκης, Μακαρούνης, Θεοδωρακόπουλος, Θεοδοσόπουλος (69' Αθανασόπουλος), Γιαννόπουλος (46' Τσώνης), Κοντομανωλόπουλος.