Πανθουριακός- Διαβολίτσι 0-0: Τους έλλειψε το γκολ

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Πανθουριακό και το Διαβολίτσι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μεσσηνιακού.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν υψηλές βλέψεις στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ τοπικής έδωσαν το δυνατότερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας τους που ήταν και το τελευταίο καθώς την προσεχή Κυριακή θα ξεκινήσουν επίσημες υποχρεώσεις στο Κύπελλο Μεσσηνίας. Από την άλλη, το Διαβολίτσι προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής έχοντας ήδη δώσει δύο επίσημα παιχνίδια για το Κύπελλο Ελλάδας.

Οι νερατζούρι είχαν την κατοχή της μπάλας και δύο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρουν ενώ από την άλλη ο Πανθουριακός στάθηκε καλά απέναντι σε ομάδα ανώτερης κατηγορίας δείχνοντας πως έχει περαιτέρω περιθώρια βελτίωσης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες, η πρώτη στο 5ο λεπτό με τον Μουλιάτο το οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας αλλά πλάσαρε ελάχιστα άουτ και η δεύτερη στο 80’ όταν κεφαλιά του Καντούτση απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κόκκαλης.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους είχαν η καλύτερη στιγμή τους στο 85ο λεπτό όταν ο Ράπτης από καλή θέση σούταρε άουτ.

Πανθουριακός: Κωνσταντακόπουλος, Κακαλής, Σταματελόπουλος, Μπαστακός, Γιαννακόπουλος, Γεωργιόπουλος, Καλογερόπουλος, Κουρούπης, Ζαραφέτας, Βασιλόπουλος, Πουλάκος (αρχική 11άδα), Κόκκαλης, Οδεμισιώτης, Κουτσουρόπουλος, Ράπτης, Μιχαλέας, Δημόπουλος.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Θώδης, Βλάχος, Ηλιόπουλος, Γουερέ, Ζόζεφ, Στραβάκος, Τσιγαρίδης (αρχική 11άδα), Αλεξόπουλος, Πάγια, Γκελκέρια, Μιχαλόπουλος, Κρεμμύδας, Σουλαντίκας