Πανγυθεατικός – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0: Τρίτη ισοπαλία σε τέσσερα παιχνίδια! (pics)

Ο Πανγυθεατικός και ο ΑΟ Διαβολιτσίου είχαν κοινή πορεία στο πρωτάθλημα μέχρι σήμερα και αυτό δεν άλλαξε μετά τα 90 λεπτά στο Δημοτικό στάδιο Γυθείου, το απόγευμα της Κυριακής. Η μεταξύ τους αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής έληξε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τις δύο ομάδες να γράφουν το τρίτο “Χ” στη σεζόν και να μένουν στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Αμφότεροι είχαν τις ευκαιρίες να φτάσουν στο πρώτο τρίποντο αλλά το τελικό 0-0 σφράγισε τις προσπάθειές τους με το Διαβολίτσι να έχει τη μεγαλύτερη ευκαιρία σε δοκάρι του Πάγια στο 75ο λεπτό και τους γηπεδούχους να «φωνάζουν» για ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο 55ο λεπτό.

Το Διαβολίτσι είχε και στην εκπνοή μία ακόμη ευκαιρία όταν ο Ηλιόπουλος έκλεψε την μπάλα και σούταρε όμως ο καβαλιώτης απέκρουσε στη γωνία του.

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Ζορμπάς, Αναστασάκος, Μπουρελάκος, Γιαννόπουλος (73′ Μπουτσικάρης) Κουρτέσης, Σαμπατάκος, Μανωλάκος (65′ Κωστάκος), Μπερδούσης (55′ Σπηλιωτόπουλος), Κοκκινάκης.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Βασιλειάδης, Πιτσιλής, Βέλλης, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Πάγια, Στραβάκος, Αλεξανδρής (78′ Γουέσλει, 85′ λ.τρ. Δημητρίου), Ηλιόπουλος, Μουλιάτος, Τσιγαρίδης (70′ Ζαραφέτας).

Διαιτητής: Χρήστος Δρούζας (Αργολίδας). Βοηθοί: Παύλος Δημητρόπουλος- Στυλιανός Τούμπας (Αργολίδας).