Πανελευσινιακός -Εράνη 0-5: Θριαμβευτική εμφάνιση και τρίποντο για την Εράνη στην Ελευσίνα!

Η Εράνη πέτυχε μια εκκωφαντική νίκη, επικρατώντας του Πανελευσινιακού με 0-5 στην Ελευσίνα, σε αγώνα για την 21η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Είναι η τρίτη νίκη στη σεζόν και πρώτη εκτός έδρας για την φιλιατρινή ομάδα που προσπέρασε στην βαθμολογία την Ερμιονίδα. δείχνοντας αποφασισμένη να να παλέψει για την παραμονή και να εξαντλήσει κάθε περιθώριο. Η πρωταθλήτρια Μεσσηνίας κυριάρχησε από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, παρουσιάζοντας εντυπωσιακή αποτελεσματικότητα απέναντι στην ομάδα που είχε πάρει στα χαρτιά τη νίκη στο ματς του πρώτου γύρου.

Ο Φάκης άνοιξε το σκορ στο 18', ενώ ο Κωνσταντόπουλος στο 42' και ο Κουτσιανικούλης στο 45'+2' έβαλαν στέρεες βάσεις για το διπλό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Εράνη δεν άφησε το πόδι από το γκάζι, με τον Φάκη στο 78' και τον Σινάνι στο 90' να διαμορφώνουν το τελικό 0-5.

Με αυτή τη νίκη, η Εράνη έφτασε τους 13 βαθμούς, προσπέρασε την Ερμιονίδα και πλέον στρέφει το βλέμμα της στα επόμενα παιχνίδια, αρχής γενομένης από την ερχόμενη Κυριακή με την ΑΕΡ Αφάντου.

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Μρόζκο, Μπουρδέκας, Τσερπές, Μπινιώρης, Γκεβόρι, Καραμπέτσος (46' Πουλιανός), Κοτσιανούλης (66' Καπλάνης), Κωνσταντόπουλος (76' Χάρμπας), Φλαριώτης (76' Σινάνι), Φάκης (85' Λακριντής)

Γ’ Εθνική, 3ος όμιλος, 21η αγωνιστική

Πανελευσινιακός – Εράνη Φιλιατρών 0-5 (18'-78' Φάκης, 42' Κωνσταντόπουλος, 45' Κοτσιανούλης, 90' Σινάνι)

Ρόδος – ΑΕ Ερμιονίδας 4-0 (3'-26' Μπαρμπαρούσης, 32' Ζαννάκης, 65' Ζούνης)

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 0-0

ΑΕ Μυκόνου – Βύζας Μεγάρων 3-0 (24' Κόρτσαμ, 50' Πινέιρο, 58' Παπαδόπουλος)

Ελλάς Σύρου – ΓΣ Μαρκό 2-0 (43' Κόντσι, 77' Μηνάς)

Παναργειακός – Ιάλυσος 4-0 (4' Ροκάι, 43' Πρίκας, 58' Τσάνι, 89' Τσιώλης)

ΑΟ Πυλίου – Παναιγιάλειος 1-2 (62' Μπριλάκης πεν / 40' Φωκαΐδης, 74' Λιάτος)

ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΕΡ Αφάντου 4-0 (19' αυτογκόλ, 35' Γκουντρουμπής, 51' Καλούσης, 54' Δερμιτζάκης)