Παναθηναϊκός Β- Παναχαϊκή 2-2: “Μοιρασιά” από το ά ημίχρονο (βαθμολογία)

Ο Παναθηναϊκός Β' προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στην Παναχαϊκή, όμως οι Πατρινοί επέστρεψαν και ισοφάρισαν σε 2-2 με δύο γκολ του Μπάρετ.

Ο Παναθηναϊκός και η Παναχαϊκή έμειναν στο 2-2 σ' ένα παιχνίδι όπου όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρος του αγώνα στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Superleauge 2.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με το γκολ του Σιδερά στο 19ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κυριόπουλου στο 36'. Οι Πατρινοί όμως όχι απλώς δεν έμειναν με τα χέρια σταυρωμένα, όταν βρέθηκαν πίσω με δύο γκολ, αλλά αντέδρασαν και σκόραραν δις πριν καν βγει το ημίχρονο. Ο Μπάρετ αρχικά μείωσε στο 40ο λεπτό κι έπειτα ισοφάρισε σε 2-2 με νέο τέρμα, που σκόραρε δύο λεπτά αργότερα.

Η παραγωγικότητα του πρώτου μέρους δεν συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, όπου οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν άλλο τέρμα με αποτέλεσμα το 2-2 να παραμείνει μέχρι το φινάλε.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (86′ Καραμπάς), Μαρτίνης (86′ Λαμψιάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης (70′ Νταμπίζας), Λιούμης (55′ Μπιλάλ).

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Γρηγορόπουλος (46′ Μπαξεβάνος), Λιοφάγος, Νάστος, Μπαρέτ, Προύντζος, Αλίμπε (62′ Παραστατίδης), Ζέκοφ (62′ Πατρινός), Καραγιάννης, Μπεντοσβίλι (80′ Τραορέ), Χριστόπουλος (90′ Κυρσανίδης).